Najlepsze piosenki roku 2021 – soundtrack na ten rok

Najlepsze piosenki roku 2021 – soundtrack na ten rok

Rok 2021 przyniósł wiele nowych utworów muzycznych, które szybko zdobyły popularność i stały się soundtrackiem dla wielu osób. Niezależnie od preferowanego gatunku muzycznego, wiele piosenek podbiło serca słuchaczy na całym świecie. Dają one energię, wprowadzają w dobry nastrój i stają się nieodłączną częścią naszego codziennego życia. Oto lista niektórych z najlepszych piosenek roku 2021, które z pewnością zawładnęły twoim umysłem.

  1. “Bad Habits” – Ed Sheeran

Ed Sheeran powrócił na scenę muzyczną po długiej przerwie z utworem “Bad Habits”. Ta energiczna i zarazem melancholijna piosenka zdobyła serca fanów na całym świecie. Tekst utworu porusza temat szkodliwych nawyków i błędnych decyzji, które wpływają na nasze życie. Połączenie chwytliwego refrenu, elektronicznych dźwięków i charakterystycznego wokalu Eda Sheerana sprawia, że ten utwór trudno jest zapomnieć.

  1. “drivers license” – Olivia Rodrigo

Olivia Rodrigo zadebiutowała na światowej scenie muzycznej z hitem “drivers license”. Ta relacjonująca i poruszająca ballada opowiada historię o rozstaniu i bólu emocjonalnym. Tekst utworu oraz silne wokalne wykonanie Olivii Rodrigo sprawiają, że słuchacz jest w stanie odnaleźć się w emocjonalnej treści utworu. “drivers license” stało się hymnem dla wielu młodych osób, które przeżywają podobne sytuacje w swoim życiu.

  1. “Levitating” – Dua Lipa ft. DaBaby

Dua Lipa i DaBaby połączyli siły w utworze “Levitating”, który łączy w sobie elementy popu, dance’u i rapu. Ta energetyczna piosenka z pewnością wprowadza w dobry nastrój i sprawia, że chce się tańczyć. Dua Lipa udowadnia swoje umiejętności wokalne, a DaBaby dodaje do utworu swojego niepowtarzalnego stylu rapowania. “Levitating” stało się jednym z najchętniej słuchanych utworów roku 2021.

  1. “Leave The Door Open” – Silk Sonic

Utwór “Leave The Door Open” jest połączonym dziełem Bruno Marsa i Andersona .Paaka, którzy tworzą duet Silk Sonic. Ten utwór nawiązuje do klasycznego brzmienia muzyki soul i R&B, wprowadzając słuchaczy w inny, retro klimat. Piękne harmonie wokalne, melodyjna linia basu i romantyczny tekst sprawiają, że “Leave The Door Open” to jedna z najlepszych piosenek roku 2021.

  1. “Montero (Call Me By Your Name)” – Lil Nas X

Lil Nas X powrócił z kontrowersyjnym singlem “Montero (Call Me By Your Name)”, który szybko stał się tematem dyskusji na całym świecie. To utwór, który odważnie odnosi się do swojej seksualności i porusza kwestię akceptacji samego siebie. Kombinacja rapu, popu i elementów muzyki latynoamerykańskiej sprawiła, że “Montero (Call Me By Your Name)” to jeden z najbardziej rozpoznawalnych utworów roku 2021.

  1. “Peaches” – Justin Bieber ft. Daniel Caesar, Giveon

“Peaches” stało się jednym z największych przebojów Justina Biebera w 2021 roku. Ten relaksujący utwór łączy w sobie elementy popu, R&B i reggae, tworząc unikatowe brzmienie. Tekst piosenki opowiada o miłości i pragnieniu być z ukochaną osobą. Justin Bieber wraz z udziałem gościnnym Daniela Caesara i Giveona stworzył magiczną kompozycję, która zdobyła serca słuchaczy na całym świecie.

  1. “good 4 u” – Olivia Rodrigo

Niniejsza lista nie mogłaby być kompletna bez uwzględnienia drugiej piosenki Olivii Rodrigo – “good 4 u”. Ten energetyczny utwór przynosi odrobinę rockowego brzmienia, łącząc je z popową melodyką. Tekst piosenki mówi o sercułamach i rozczarowaniu miłosnym, jednocześnie wprowadzając słuchacza w intensywny i dynamiczny klimat. “good 4 u” zadomowiło się na listach przebojów na całym świecie i stało się jednym z najpopularniejszych utworów roku 2021.

Podsumowując, rok 2021 dostarczył nam wiele pięknych utworów muzycznych, które na stałe zapiszą się w historii. Piosenki takie jak “Bad Habits”, “drivers license”, “Levitating”, “Leave The Door Open”, “Montero (Call Me By Your Name)”, “Peaches” i “good 4 u” będą nam towarzyszyć przez wiele lat. Ich różnorodność gatunkowa, emocjonalne teksty i porywające brzmienie sprawiają, że są one godnymi reprezentantami najlepszych utworów roku 2021. Niezależnie od tego, czy szukasz czegoś do tańca, czy potrzebujesz utworu, który poruszy twoje serce, na pewno znajdziesz tu coś dla siebie. Ciesz się muzyką i pozostań na bieżąco z aktualnymi trendami muzycznymi, które roku 2021 ma do zaoferowania.

Możesz również polubić…