Inspirujący taniec dla 3 latków

Taniec dla 3 latków to propozycja skierowana do najmłodszych dzieci w wieku przedszkolnym. Na tym etapie życia zajęcia ruchowe nabierają szczególnego znaczenia, gdyż tak małe dzieci poszukują różnych aktywności ruchowych. Słuchając ulubionych przebojów maluchy w sposób naturalny zaczynają podrygiwać i skakać. Zajęcia taneczne stanowią zatem pole do wyrażenia dziecięcej ekspresji i potrzeby ruchu w ciekawych formach oraz doskonalenia nawyku uczenia się od najmłodszych lat.

Taniec jako forma zabawy

Podczas zajęć dla 3 latków instruktorzy łączą naukę tańca z zabawą. W tym celu układane są m.in. choreografie do piosenek dziecięcych. Na zajęciach wykorzystuje się różnego rodzaju rekwizyty, np. baloniki. Dla maluchów tworzone są niewielkie grupy. Dzieciom początkowo mogą towarzyszyć rodzice. Najmłodsi zapoznają się z różnymi stylami tańca w formie zabawy. Początkowo uczą się prostych układów tanecznych. Z radością prezentują nowe umiejętności rodzicom oraz biorą udział w organizowanych występach. Na zajęciach dzieci poznają czym jest rytm, rozwijając przy tym świadomość ciała i przestrzeni. Zajęcia trwają około pół godziny, co jest dostosowane do wieku dzieci. Taniec to inspirująca forma rozwijania aktywności ruchowej maluchów. Wspólna zabawa w grupie rówieśników przynosi najmłodszym dużo radości. Dzięki lekcjom w tak młodym wieku można przygotować maluchy do bardziej zaawansowanych zajęć tanecznych w przyszłości. Instruktorzy pracujący z dziećmi mają przygotowanie pedagogiczne.

Taniec dla 3 latków w ujęciu psychofizycznym

Uczestnictwo w zajęciach tanecznych ma duży wpływ na rozwój dziecka w wielu wymiarach. Proste elementy tańca ćwiczone w grupie dostosowane są do rozwoju psychomotorycznego na tym etapie życia. Systematyczny taniec dla 3 latków wzmacnia mięśnie nóg, ramion i pleców. Wpływa też na sylwetkę i kondycję. Zapobiega wadom kręgosłupa. Rozwija gibkość oraz wytrzymałość. Poprawia równowagę najmłodszych, a także podkreśla estetykę ruchu. Dzieci doskonalą słuch muzyczny. Taniec jest dobrym sposobem na nudę, wykonywane podczas niego figury i kroki stale się zmieniają. Na lekcjach dzieci uczą się pracy w grupie oraz rozwijają na wielu innych płaszczyznach. Doskonalą pamięć oraz koncentrację uwagi. Uczą się także cierpliwości oraz spontaniczności. Nabierają pewności siebie i samodzielności. Dzieci poznają otaczający je świat. Zajęcia taneczne uczą nawyku aktywności fizycznej oraz rozbudzają zamiłowanie do tańca. Pozwalają też na wyrażanie emocji. Warto wybrać styl tańca pasujący do temperamentu i charakteru dziecka.

Możesz również polubić…