Korzyści płynące z tańca.

Jest tak wiele powodów, dla których taniec jest dla ciebie dobry, że trudno jest wiedzieć, od czego zacząć. Za chwilę sam powiesz “Kocham taniec“. To świetna zabawa i dobra zarówno dla ciała, jak i dla umysłu. Oprócz tego, że są dobrą formą ćwiczeń i mają naprawdę pozytywny wpływ na nasze zdrowie, ostatnie badania wykazały, że sprawiają, że jesteśmy mądrzejsi (co ma związek z zapamiętywaniem kroków tanecznych, a tym samym ćwiczeniem mózgu).

Więc dlaczego dobrze jest tańczyć? Oto 10 najważniejszych powodów:

Świetny sposób na ćwiczenia i utrzymanie formy.

Taniec to świetny sposób na utrzymanie formy. Jeśli nie lubisz siłowni, taniec może przywrócić zabawę do ćwiczeń.

Spalanie kalorii.

Taniec polega na poruszaniu ciałem, a poruszanie się to świetny sposób na spalanie kalorii. Ile spalisz, zależy od tego, jak energicznie tańczysz. W godzinnej sesji możesz spalić od 250 do 400 kalorii.

Poprawa zdrowia.

Taniec może skutecznie promować zdrowie poprzez poprawę sprawności układu krążenia, wzmocnienie mięśni, zwiększenie krążenia, obniżenie ciśnienia krwi, zmniejszenie ryzyka choroby wieńcowej serca, zmniejszenie stresu i wiele innych pozytywnych korzyści.

Większa koordynacja

Doskonały do poprawy kontroli nad ciałem, koordynacji i koordynacji. Nauczysz się poruszać z gracją i równowagą.

Dobry na kości i stawy

Taniec jest czynnością obciążającą, co oznacza, że jest świetny dla twoich kości. Udowodniono, że ćwiczenia z obciążeniem zwiększają gęstość kości i pomagają zmniejszyć ryzyko osteoporozy.

Buduj pewność siebie

Taniec buduje pewność siebie, dając poczucie sukcesu i osiągnięcia, gdy go opanujesz.

Świetny sposób na poznanie nowych ludzi

Taniec jest naturalnym przełamywaniem lodów i jest świetnym sposobem na poznanie nowych ludzi i nawiązanie nowych przyjaźni.

Poprawia nastrój

Każde ćwiczenie może podnieść na duchu poprzez podniesienie poziomu endorfin lub tak zwanych chemikaliów poprawiających samopoczucie. Może to poprawić nastrój i zmniejszyć ryzyko depresji.

Dobre dla twojego umysłu

Taniec sprawi, że twój umysł będzie aktywny. Poprawi krążenie w mózgu i pomoże stymulować pamięć poprzez zapamiętywanie wszystkich kroków. Świetne ćwiczenia umysłowe.

Poprawa ogólnego samopoczucia

Taniec ma wybitnie pozytywny wpływ na samopoczucie fizyczne i psychiczne.

Masz to – 10 powodów, dla których powinieneś tańczyć. Kocham taniec będzie od teraz twoim życiowym mottem. Jest oczywiście dużo więcej korzyści płynących z tańca, ale gdzieś musimy się zatrzymać.

Możesz również polubić…