Ślubne dekoracje boho-piękne i oryginalne

Dekoracje ślubne to ważny element weselnych przygotowań. Kwiaty, zaproszenia dla rodziców i gości, pudełka na koperty, weselne menu, to wszystko sprawia, że całe przyjęcie weselne nabiera niepowtarzalnego charakteru. Jak wybrać dekoracje na ślub i wesele, aby wszyscy je zapamiętali?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Czy etniczne wzory na dekoracjach ślubnych to strzał w dziesiątkę?
  • Dlaczego warto stawiać na dekoracje weselne wykonane z naturalnych materiałów?
  • Czym charakteryzuje się styl boho?

Styl boho to wyjątkowy klimat i niepowtarzalna atmosfera. Ślub zorganizowany w stylu artystycznej bohemy to połączenie luzu, nonszalancji ze naturalną swobodą i radością życia. Wesela boho to najczęściej piękne uroczystości na świeżym powietrzu, bukiety z polnych kwiatów i zwiewne, bardzo dziewczęce suknie ślubne.

Co warto wiedzieć o stylu boho?

O stylu boho warto wiedzieć więcej. Jego nazwa wywodzi się od francuskiego słowa oznaczającego cyganerię. Obecny styl boho to połączenie swobody, radości życia z elementami folkowymi i etnicznymi. Wesela organizowane w tym stylu, stawiają na ozdoby wykonane z materiałów pochodzenia naturalnego. Dominują ciepłe i radosne barwy. Ozdoby ślubne z drewna takie jak pudełka na koperty czy ścienne ozdoby wykonane z pięknie zdobionego drewna to obowiązkowy element dekoracji. Kwiaty na weselu w stylu paryskiej cyganerii to przede wszystkim polne kwiaty. Panny młode wybierają najczęściej piwonie, wrzosy, goździki i margerytki. Bukiet boho jest bukietem ułożonym nonszalancko. Kwiaty mają różną długość łodyg. Nie są tak perfekcyjne jak tradycyjne bukiety, co nadaje im niepowtarzalnego uroku. W ostatnim czasie przyjęcia organizowane w tym stylu, stały się bardzo popularne wśród nowożeńców. Trudno się temu dziwić. Prostota i lekkość tego stylu są naprawdę urzekające.

Ślubne dekoracje boho- wyróżni się i zaskocz swoich gości

Boho to styl, w którym stawiamy rzece wszystkim nacisk na naturalne materiały i bliskie związki z naturą. Folkowe czy etniczne wzory, jakie naniesiemy między innymi na pudełko na koperty czy na zaproszenie dla rodziców, sprawią, że wszyscy weselnicy będą zachwyceni. Dekoracje w stylu boho z naturalnego drewna, takie jak inicjały nowożeńców czy oryginalne pudełka na obrączki ślubne także zwrócą uwagę Twoich gości. Barwy kości słoniowej, écru czy złamanej bieli, idealnie komponują się z folkowymi wzorami i motywami. Dekoracje boho to subtelna elegancja, która nie narzuca nam sztywnych ram. Pozwala na swobodę i radość, a przecież właśnie o to chodzi w dniu naszego ślubu.

 

Możesz również polubić…